Sukces naszych uczniów w Konkursie Wojewódzkim – 20.03.2024.

20 marca uczniowie naszej szkoły: Aleksander Bielewicz, Aleksander Charysz i Antoni Witkowski z klasy 8c oraz Tymoteusz Barancewicz z klasy 8a wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie „Matematyka w Fizyce.”  W pierwszym etapie konkursu uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania z fizyki. W drugim – prezentowali maszynę latającą, samodzielnie skonstruowaną. Została ona puszczona z drugiego piętra, liczył się czas utrzymania się samolotu w powietrzu. 

Chłopcy okazali się bardzo dobrymi konstruktorami, ich maszyna zajęła I miejsce razem z samolotem wykonanym przez uczniów SP nr 7 z Sopotu.

Po sprawdzeniu prac pisemnych i zsumowaniu punktów okazało się, że Aleksander Bielewicz i Antoni Witkowski zostali laureatami konkursu zajmując równorzędnie I miejsce.