“Narodził się Bóg – Miłość….”

Jak odebrać ludziom miłość, odbierzmy ludziom czas, a czas to miłość – to fragment rozmowy pochodzący z konferencji diabłów, w której mogliśmy uczestniczyć podczas tegorocznych jasełek, które odbyły się w naszej szkole 22 grudnia.

 

Występ rozpoczął cudowny taniec do utworu “Dziwny jest ten świat” w wykonaniu uczennic klas 3 i pod przewodnictwem pani Aliny Rębarz. Następnie po wcześniej wspomnianej konferencji diabełków udaliśmy się w podróż z Małym Księciem, który uzmysłowił mieszkańcom Ziemi, że narodził się Bóg – Miłość.  Uczniowie klasy 2a nie tylko pięknie odegrali swoje role, ale także zatańczyli układy taneczne oraz zaśpiewali kolędy i inne utwory wprowadzające widzów w świąteczny nastrój. Oprawą muzyczną zajęli się bracia Mateusz i Bartosz Ostrowscy, którzy zagrali na pianinie i perkusji. W przedstawieniu wzięli udział także rodzice wcielający się w dorosłych zajętych codzienną bieganiną i zapominających o tym, co w życiu ważne. 

Śpiew kolęd, wspaniałe układy taneczne wykonane przez dzieci, wspólna praca  rodziców i szkoły, ich olbrzymie zaangażowanie, to wszystko nadało wydarzeniu niezwykły charakter i pozostawiło w pamięci niezapomniane chwile.

 

Dodatkowych wzruszeń dostarczyło nam uroczyste pożegnanie koleżanki Iwony Poznańskiej, która po wielu latach pracy w szkole odeszła na zasłużoną emeryturę.