Uroczysta wigilia dla Koła Przyjaciół Książki – 14.12.2023

W dniu 14 grudnia 2023 roku – w bibliotece szkolnej odbyła się uroczysta wigilia dla członkiń Koła Przyjaciół Książki. Przy odświętnie nakrytym stole z opłatkiem i słodyczami, zebrały się wszystkie uczennice z Koła. Na początku uroczystości nauczyciel bibliotekarz z radością przywitał wszystkich obecnych i zaprosił do wspólnego świętowania Narodzenia Bożego Dzieciątka. Rozpoczęciem wigilii było odczytanie przez jedną z uczennic fragmentu Pisma Świętego z Nowego Testamentu „Narodzenie Jezusa”. Potem nastąpiło łamanie się opłatkiem i wzajemne życzenia.

Przy wigilijnym stole były wspólne rozmowy, wspominki i opowiadania o tym, jak każda z dziewcząt spędzi tegoroczny wieczór wigilijny i święta Bożego Narodzenia. Opowiadano też o własnych rodzinnych zwyczajach i tradycjach świątecznych, o rodzicach, rodzeństwie, dziadkach. Uczennice mówiły również o planach na przyszłość w nadchodzącym 2024 roku.

Na zakończenie nauczyciel bibliotekarz zaintonował kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, która została uroczyście odśpiewana przez wszystkich zebranych.