Spotkanie z poezją Zygmunta Bukowskiego

„Tu w kojczyku z ramion matki

Wyruszyłem w swoją drogę

Bo wierzyłem że jak słońce

Do poranka wrócić mogę”

 

W słoneczne, ciepłe, piątkowe południe, 3 czerwca 2022 roku już po raz XXI odbył się w Szkole Podstawowej w Czerniewie Powiatowy Konkurs Poezji Zbigniewa Bukowskiego. Do udziału zaproszono wszystkie szkoły podstawowe powiatu gdańskiego.

Uczestnicy przyjechali z siedmiu szkół z różnych stron powiatu. Zmagania recytatorskie odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV- VI i klasy VII – VIII. Klasy młodsze obowiązywał jeden wiersz – „Ziarnko piachu” i wiersz dowolny, zaś klasy starsze obowiązywał wiersz „Poranek” i także jeden dowolny wiersz z bogatego dorobku poety.
Z naszej szkoły na konkurs pojechały dwie uczennice: Lena Wojcieszkiewicz z klasy VIa i Martyna Szyplik z klasy VIIIc. Przygotowały się do niego solidnie i z otwartością na nowatorski i oryginalny styl poety. Zaprezentowały się naprawdę pięknie, z wyczuciem i przejęciem słowami malowały klimat i obrazy natury zawarte w strofach Zygmunta Bukowskiego. Jury po obradach wyłoniło laureatów. II miejsce zajęła Lena Wojcieszkiewicz z klasy VIa.

Wielkie gratulacje dla laureatki, a także uczestniczki z klasy VIIIc!