Spotkanie ze sławnym podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem

W dniu 28 października 2021 roku młodzież z naszej szkoły miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim, które odbyło się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Gdańsku. Na spotkanie została zaproszona chętna młodzież z klas ósmych naszej szkoły. Spotkanie ze znanym reportażystą, pisarzem i podróżnikiem zostało zorganizowane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”. W trakcie prawie trzygodzinnego pokazu uczestnicy dowiedzieli się o wielu interesujących faktach z życia i niezwykłych wyprawach tego wyjątkowego człowieka.

Po spotkaniu uczestnicy, w większości uczniowie trójmiejskich szkół morskich,  zadawali gościowi pytania, a Jacek Pałkiewicz chętnie na nie odpowiadał. Okazało się, że jego pasje podróżnicze i poznawcze zaczęły się od słuchania, a później samodzielnego czytania książek o tematyce podróżniczej, które rozpaliły w nim wyobraźnię i chęć poznawania świata. Determinacja i późniejsze szczęśliwe zbiegi okoliczności pozwoliły mu realizować swoje marzenia.