Warsztaty czytelnicze wydawnictwa ZAKAMARKI dla klas IV i V

Jesienią, tradycyjnie już przedstawiciele wydawnictwa Zakamarki,  zawitali do naszej  szkoły z ciekawymi warsztatami czytelniczymi. 25 października 2021 roku uczniowie klas czwartych i piątych przybyli  do sali numer 30, aby poznać nowych bohaterów i ich przygody. Klasy czwarte miały zajęcia pod hasłem „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem” z serii Dawid i Larysa, zaś klasy piąte miały zajęcia na podstawie książki „Wojna oliwkowa” z serii Tsatsiki.

Uczniowie na warsztatach poznali interesujące i pełne przygód perypetie trójki bohaterów, z których dwoje było młodymi detektywami z książek Martina Widmarka, trzeci bohater, to chłopiec o dziwnym imieniu Tsatsiki,  z książek Moni Nilsson. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych wiadomości o autorach tych historii,  jak też o układzie okresowym pierwiastków chemicznych oraz budowie niektórych z nich.  Część informacji dotyczyła  samej Grecji, jej położenia, dziejów,  kultury i kuchni.

Po warsztatach uczniowie mieli możliwość obejrzeć wszystkie części z omawianych serii wydanych przez wydawnictwo Zakamarki, ale też mogli zakupić wybraną przez siebie pozycję. Wszyscy uczniowie i uczestnicy warsztatów mogą korzystać z księgozbioru biblioteki szkolnej, która te wszystkie pozycje ma w swoich zbiorach. Uczniowie chętnie wzięli udział w warsztatach,  byli zainteresowani ich treścią i przebiegiem.