WARSZTATY CZYTELNICZE Z WYDAWNICTWA ZAKAMARKI DLA KLAS CZWARTYCH I PIĄTYCH – 13.10.2020 r.

W dniu 13 października 2020 roku w naszej szkole gościł przedstawiciel wydawnictwa ZAKAMARKI z cyklem warsztatów czytelniczych, pod hasłem „Tsatsiki i wojna oliwkowa”. Tym razem spotkania przeznaczone były dla uczniów klas czwartych i piątych. Tradycyjnie połączono je z sugestywnym czytaniem fragmentów serii książek o pewnym chłopcu, który nosi oryginalne imię Tsatsiki. Czytane teksty uzupełniane były pokazem multimedialnym i ciekawymi opowieściami o Grecji, skąd pochodzi ojciec chłopca, głównego bohatera tej serii.

Podczas warsztatów, uczniowie dowiedzieli się między innymi o tym, gdzie dokładnie leży Grecja, jakie morza otaczają jej południowe granice, jak wygląda flaga tego kraju i co oznaczają kolory na niej umieszczone. Zaskoczeniem dla wszystkich była informacja o tym, że hymn Grecji liczy aż 158 zwrotek, ale oficjalnie używa się tylko dwóch, zaś najwyższa góra Mitikas liczy prawie 3 tysiące metrów wysokości. Informacje o bogactwie kultury, gajach oliwnych i rozmaitości kuchni greckiej uzupełniały cały przekaz i podsycały ciekawość do poznania przygód Tsatsikiego.

Po spotkaniu uczestnicy warsztatów, po atrakcyjnych cenach, mieli możliwość zakupu wszystkich tytułów serii książek: „Tsatsiki”, „Dawid i Larisa”, „Tajemnice” i innych. Wydawnictwo Zakamarki znajduje się w Poznaniu i wydaje literaturę skandynawską, która cieszy się między innymi w Polsce coraz większym powodzeniem. Biblioteka szkolna posiada w swych zbiorach także bogatą ich kolekcję oraz wszystkie tytuły tych serii.