SPOTKANIE ON-LINE Z PISARKĄ ZOFIĄ STANECKĄ DLA UCZNIÓW KLAS I-III – 13-17.10.2020 r.

W czasie trwania Festiwalu Literatury dla Dzieci od 13 do 17 października uczniowie klas młodszych naszej szkoły mieli możliwość wzięcia w nim udziału. Ze względu na pandemię były duże ograniczenia w bezpośrednich spotkaniach ze znanymi i lubianymi autorami książek dla małych czytelników, dlatego w ramach współpracy biblioteki szkolnej z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Gdańsku otrzymaliśmy dostęp on-line na jedno ze spotkań.

W dniu 16 października 2020 roku w godzinach od 10.00 do 11.00 wszystkie klasy I-III, które w tym czasie miały lekcje wzięły udział w spotkaniu z pisarką Zofią Stanecką pod hasłem „Jej wysokość Basia”. Autorka znana jest między innymi z popularnej serii książek o Basi. W pierwszej części spotkania pisarka bardzo ciekawie opowiadała o tym jak powstaje druk, jak powstaje książka, jak tworzy się bohatera. Drugą część spotkania poświęciła tworzeniu opowieści i bohatera przy udziale dzieci. Te, które bezpośrednio uczestniczyły w spotkaniu podpowiadały pisarce jak ma rysować tę postać oraz wymyślały dla niej przygody.

Nasi uczniowie z ciekawością słuchali i śledzili na ekranie wszystkie poczynania odbywające się w trakcie spotkania, zaś po jego zakończeniu dostały zadanie, aby samemu w głowie wymyślić jakąś opowieść i stworzyć własnego bohatera. Niektóre dzieci z wielkim zapałem przystąpiły do pracy. Wspaniałe, pełne fantazji i bogate w kolory obrazki wyszły im znakomicie. Można je podziwiać na zdjęciach poniżej tekstu.