Wydawnictwo Zakamarki z wizytą w naszej szkole – 26.04.2024.

Na zaproszenie biblioteki szkolnej, w dniu 26 kwietnia 2024 roku, do naszej szkoły przybyli, dobrze już znani uczniom, przedstawiciele wydawnictwa Zakamarki – Pani Beata i Pan Maciej. Tym razem przygotowali warsztaty czytelnicze dla dzieci z klas pierwszych i drugich, na podstawie znanyc i lubianych przez wszystkich serii książek skandynawskich pisarzy – „Lasse i Maja” autorstwa Martina Widmarka  oraz „Dunia i Mattis”, autorstwa Rose Lagercrantz. 

Warsztaty składały się z prezentacji multimedialnej dotyczącej bohaterów obu serii oraz sugestywnego czytania fragmentów książek przez Pana Macieja, jak też rebusów, szarad i zagadek  przygotowanych do odgadnięcia przez uczestników. W trakcie spotkania uczniowie musieli uważnie słuchać i oglądać prezentację, ponieważ prowadzący ciągle zadawali pytania związane z przygodami głównych bohaterów. Po warsztatach, wszyscy chętni mogli zakupić ciekawe tytuły po atrakcyjnych cenach. W bibliotece szkolnej od razu wzrosło zainteresowanie ukazanymi seriami, które szybko zaczęły znikać z bibliotecznych półek.