Uroczyste wręczenie stypendiów za I półrocze

W bardzo ciepłe (+15 stopni) i słoneczne popołudnie, dnia 16 lutego 2024 roku o godzinie 13.10, odbyła się uroczystość „Szkolne Wręczenie Stypendiów”. Do dużej sali gimnastycznej przybyli zaproszeni goście: p. o. Wójta Gminy Pruszcz Gdański – Pan Michał Nowak, rodzice stypendystów oraz wychowawcy i uczniowie, na czele z Panią Dyrektor Elżbietą Działoszewską. Wszyscy na galowo, bądź odświętnie ubrani, wzięli udział w tym miłym spotkaniu.

Uroczystość otworzyła uczennica klasy VIIIa krótkim wierszem, w który podkreśliła, jak ważne jest wyznaczanie i osiąganie własnych celów, zwłaszcza przez ludzi młodych. Następnie Pani Dyrektor pięknie powitała gości i wszystkich zgromadzonych. Oddała głos Wójtowi Gminy, który również serdecznie powitał całą społeczność szkolną i wyraził radość z obecności w murach naszej placówki. Gorąco pogratulował wszystkim laureatom, życząc dalszych sukcesów.

W tym semestrze sześcioro uczniów Szkoły Podstawowej w Łęgowie otrzymało stypendia sportowe, niestety nie było stypendiów naukowych, chociaż nasi uczniowie osiągnęli wysokie i bardzo wysokie średnie w nauce. Nie było jednak udziału w konkursach.

Stypendia sportowe otrzymali:

  • Lena Wojcieszkiewicz i Lena Figura z klasy VIIIa
  • Aleksandra Gawarecka i Michał Godlewski z klasy VIIa
  • Maja Paradzewska i Martyna Paradzewska z klasy VIIa

Po ceremonii wręczenia stypendiów przez Panią Dyrektor Szkoły i Wójta Gminy Pruszcz Gdański wszystkim laureatom, nastąpiła krótka część artystyczna, która na tle kwietnej dekoracji, uświetniła to wspólne spotkanie. Wiersze, piosenki i dynamiczna gra na perkusji wprowadziła zgromadzonych w radosny nastrój. Występ, pod opieką nauczyciela bibliotekarza, przygotowały uczennice: Lena Masternak, Amelia Stroińska, Weronika Wolender, Lena Wojcieszkiweicz i Martyna Paradzewska – gra na perkusji.

WIELKIE GRATULACJE DLA MŁODYCH SPORTOWCÓW!