Spotkanie z pisarką Grażyną Bąkiewicz – 31.05.2023

Dnia 31 maja 2023 roku, na zaproszenie Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku nasza młodzież z Koła Przyjaciół Książki działającego w bibliotece szkolnej, miała możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim ze znaną i poczytną pisarką – Grażyną Bąkiewicz. Spotkanie odbyło się o godzinie 12.00 w Bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku i było ukierunkowane na promocję książki pod tytułem „Kto tu rządzi. Demokracja od podwórka.”
Autorka przybliżyła zebranym pojęcie demokracji, jej ważności i niezbędności do swobodnego i godnego życia każdego z obywateli. Podkreśliła jak ważne jest ciągłe zabieganie i dbanie o nią, aby nie dopuścić do dyktatury. Podczas spotkania odbyło się wręczenie nagród pedagogom za najlepszy scenariusz o demokracji, na podstawie książki Grażyny Bąkiewicz „Kto tu rządzi. Demokracja od podwórka”. Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody.
W końcowej części spotkania uczniowie mieli okazję bezpośredniej rozmowy z pisarką, zadając ciekawe pytania dotyczące jej twórczości, ulubionych bohaterów, inspiracji do pomysłów na nowe książki, współpracy z ilustratorem i innych. Po zakończeniu wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele mogli zakupić książkę o demokracji i otrzymać cenny autograf z dedykacją od samej autorki.