Euroweek 15 – 19 marca 2023r.

15 marca o godzinie 5:15 grupa uczniów z klasy 8d, 8c, 8b oraz 8a, 7b i 7c wyruszyła autokarem do Kotliny Kłodzkiej. Celem był wyjazd na Euroweek, obóz językowy przygotowany przez Europejskie Forum Młodzieży. Po dziesięciogodzinnej podróży grupa dotarła do Willi Wiktoria w malowniczej wiosce Różanka.

Podczas kilkudniowego pobytu, uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy między innymi z Gruzji, Meksyku, Peru, Nigerii, Malezji i USA. Uczniowie poznali kraje z których pochodzą wolontariusze, ich zwyczaje, kulturę, muzykę oraz tańce narodowe.

Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów, gier i praktycznych ćwiczeń, a także prezentacji własnych talentów. Uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością, umiejętnością współpracy w grupie, efektywnością zarządzania zespołem, wspólnym rozwiązywaniem problemów. Udział w zajęciach pozwolił uczniom na polepszenie komunikacji w języku angielskim.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Po trzech dniach intensywnych zajęć, nadszedł czas pożegnań. Nie obyło się bez łez. Każdy z uczniów otrzymał certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a każda szkoła i jej nauczyciel – certyfikat potwierdzający współpracę  przy organizacji obozu.