Misterium Narodzenia Pana Jezusa – Jasełka – 5.01.2023.

„Cicha noc, święta noc! 
Pokój niech przyniesie ludziom wszem!”

 

W tym roku szkolnym, ze względu na wielką grudniową liczbę zachorowań na grypę, jasełka odbyły się w dwóch turach. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia –  22 grudnia 2022 roku, swoje przedstawienie jasełkowe pokazali uczniowie klas starszych. W odpowiedniej scenografii, młodzi artyści przebrani w stroje z epoki, w krótkich i uroczystych słowach przypomnieli historię Narodzenia Pana Jezusa. Wzbogaceniem przekazu słownego opisującym misterium przyjścia na świat Zbawiciela były kolędy, z energią i mocą wykonane przez uczniów.

Dzień przed świętem Trzech Króli, czyli 5 stycznia 2023 roku odbyły się jasełka przygotowane dla dzieci  młodszych naszej szkoły.
Rozpoczął je chór uroczych  aniołków, który radośnie odśpiewał jedną z kolęd. Obok Święta Rodzina, w skupieniu i z radością, cieszyła się swoją obecnością i odwiedzinami pastuszków oraz wizytą Trzech Króli.
Piękny przekaz słowny został wzbogacony wzruszającymi kolędami o Narodzeniu Bożego Dzieciątka i tańcem nawiązującym do wydarzeń biblijnych. Dwie melodie znanych kolęd na organach i perkusji zostały wykonane przez braci:  Mateusza i Bartka. W trakcie jasełek nie mogło zabraknąć opisu „Narodzenie Jezusa”, który został przeczytany przez jednego z uczniów z Ewangelii Świętego Łukasza. Na obie uroczystości, do dużej sali gimnastycznej, licznie przybyli uczniowie z nauczycielami, na czele z Panią Dyrektor i
Wicedyrektorami Szkoły oraz  Rodzice. Odpowiednia dekoracja i oprawa muzyczna dodały blasku i roztoczyły prawdziwie świąteczną atmosferę wśród obecnych, a pięknie i z talentem wykonane kolędy spowodowały wzruszenie u słuchających. Na zakończenie Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska złożyła podziękowania opiekunom za przygotowanie jasełek i wyraziła uznanie dla talentów małych i dużych artystów.