LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymały wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który rozwija kompetencje i talenty uczniów, każdego dnia uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Nasz szkoła otrzymała przeszło 150 tys. złotych wsparcia, w ramach którego zakupione zostały:
zestawy – Photon Robotyka sztuczna inteligencja oraz Photon moduł Ekologia, roboty Photon EDU
drukarka 3D z laptopem oraz zapasem filamentu
zestawy edukacyjne z mikrokontrolerami UNO Starter Kit
zestawy mikrokontrolerów micro:bit
stacje lutownicze
kamera przenośna cyfrowa
aparat fotograficzny
Gimbal i statyw do aparatu fotograficznego i kamery
mikrofon kierunkowy nakamerowy z odsłuchem
mikrofon dynamiczny bezprzewodowy
oprogramowanie Adobe Premiere Elements 2021
green screen mobilny w obudowie
zestawy do mocowania teł
mikroporty – bezprzewodowe systemy mikrofonowe
zestawy oświetleniowe
kartonowe wyszywanki i włóczki
duże krosna
mikser dźwięku 8 kanałowy Vonyx VMM -K802 –DSP
dyktafony
zestaw kolumn i subwoofer estradowy
stoły warsztatowe z nakładkami, zestawami haczyków i taborety obrotowe z podnóżkiem
pojemniki warsztatowe
szafa zamykana
szafki z klockami
zestawy klocków LEGO CLASSIC
gogle wirtualnej rzeczywistości Class VR z kostkami
mikroskop Delta 300 z kamerą.