Uroczyste majowe „Pasowanie na Czytelnika” klas pierwszych

Dzień 19 maja 2022 roku okazał się wyjątkowo ciepły i słoneczny. W to piękne, wiosenne przedpołudnie o godzinie 10.10,  uczniowie klas pierwszych przystąpili do ślubowania czytelniczego. W dużej sali gimnastycznej, która na tę uroczystość została odpowiednio przygotowana, na tle kolorowych dekoracji,  pierwszoklasiści wypowiedzieli rotę ślubowania. Wszyscy byli odświętnie ubrani i przejęci ważnością chwili. Niektórzy śmiało, a inni z zawstydzeniem spoglądali na zgromadzoną widownię, wyławiając uśmiechnięte twarze swoich najbliższych.

Na to ważne dla uczniów wydarzenie zostali zaproszeni, Pani Dyrektor i Wicedyrektorzy Szkoły oraz wszyscy Rodzice, którzy bardzo licznie przybyli. Po dwóch latach pandemii, będącej na ten czas w odwrocie, wreszcie mogli bezpośrednio towarzyszyć swoim pociechom,  w tej niecodziennej dla nich chwili. Dzieci pod kierownictwem swoich wychowawczyń i nauczyciela bibliotekarza przygotowały wesołe, a także poważne wierszyki o bibliotece,  książkach  i czytaniu.  Były one przeplatane rytmicznymi piosenkami.

Słowa ślubowania zostały wypowiedziane w skupieniu i z powagą przez wszystkich uczniów. Po ślubowaniu, Pani Dyrektor Szkoły Elżbieta Działoszewska i Pani Wicedyrektor,  Bożena Kisiel wraz z bibliotekarzem dokonały „Pasowania”, dotykając książką ramienia każdego dziecka. Dwa najważniejsze  momenty w całej uroczystości, czyli „Ślubowanie” i „Pasowanie” przebiegły w bardzo uroczystej i podniosłej atmosferze. Wszyscy uczniowie dostali na pamiątkę estetyczne zakładki do książek i lizaki. Na zakończenie Pani Dyrektor, w krótkich słowach podkreśliła wagę książki i czytania w życiu człowieka oraz podziękowała małym artystom za występ, a Rodzicom za przybycie. Na koniec wszyscy uczestnicy: uczniowie z rodzicami i nauczyciele ustawili się do wspólnego zdjęcia.