Wiosenny Turniej Klas w warunkach pandemii

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, wróciły tak lubiane przez wszystkich, wiosenne zmagania między uczniami klas starszych, od czwartych do ósmych. Społeczność szkolna w ten sposób cieszy się z nadchodzącej wiosny, słońca i ciepła. Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole przebiegł pod hasłem „Bądźmy kreatywni i bawmy się”. Dlatego uczniowie pod opieką wychowawców z zapałem przystąpili do przygotowań. Mimo, że w reżimie sanitarnym, bo nadal trwa pandemia, uczestnicy ochoczo zabrali się do działania.

Początkiem turniejowych konkurencji były losowania koloru przez każdą z klas. Od tej chwili wylosowany kolor obligować będzie każdy oddział do odpowiednich strojów i haseł, pod jakimi wystąpią podczas turnieju. Niedługi czas  przed pierwszym  dniem wiosny uczniowie, każda klasa osobno,  przygotowali oraz wykonali taniec do wybranej muzyki,  nagrali z niego  filmiki, które umieszczono na szkolnym dysku. W pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca zostały one zaprezentowane wszystkim uczestnikom, którzy w swoich klasach mogli je obejrzeć.

W poniedziałek już od rana, najpierw klasy starsze VII-VIII, zaś trochę później klasy młodsze IV-VI przystąpiły do nowych zadań. Były nimi takie konkurencje jak:

  • wykonanie plakatu na temat “Pozytywnie zakręceni”,
  • quiz wiedzowy dla uczniów,
  • zmagania sportowe uczniów i wychowawców.

Jury z uwagą obejrzało filmiki z układami tanecznymi poszczególnych klas, a potem bacznie obserwowało pozostałe konkurencje. Po zakończeniu turnieju nastąpiło ocenienie i podsumowanie całości. Obrady jury okazały się bardzo burzliwe. Uczestnicy byli świetnie przygotowani,  a zmagania miały dość wyrównany poziom, na wygranej ważyły pojedyncze punkty. Wyniki on-line uroczyście ogłosiła Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska.

KLASY IV-VI

  • I miejsce: klasa IVb
  • II miejsce: klasa Va i IVa 
  • III miejsce: Vb i VIb

KLASY VII-VIII

  • I miejsce: klasa VIIIa
  • II miejsce: klasa VIIc
  • III miejsce: klasa VIIa

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymają fundusze na zakup biletów do kina, na wybrany film. Fundatorem jest Rada Rodziców. Organizatorem turnieju był Samorząd Uczniowski, pod przewodnictwem koleżanek: Agnieszki Grzmiel i Marzeny Flejszar. 

WIELKIE GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW I WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!