Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bądźmy Eko Zaangażowani” – uroczyste rozdanie nagród

We wrześniu został ogłoszony przez Bibliotekę Pedagogiczną w Pruszczu Gdańskim oraz Starostwo Powiatowe z siedzibą w Pruszczu Gdańskim – Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bądźmy Eko Zaangażowani” skierowany do uczniów klas VI-VIII.  Jego celem było stałe podnoszenie świadomości ekologicznej oraz kształtowanie nawyków dbałości o środowisko wśród  młodych ludzi. Nasza szkoła również przystąpiła do tego konkursu.  Po eliminacjach szkolnych przygotowanych przez nauczyciela plastyki, Panią Bożenę Dziergowską oraz bibliotekę szkolną,  jury wybrało 11 najlepszych prac, które w listopadzie zostały zawiezione do Biblioteki Pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim.

Do organizatorów wpłynęło 89 prac z 17 szkół podstawowych  całego powiatu. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców,  nagradzając trzy najlepsze prace, z każdego poziomu nauczania. W dniu 13 grudnia 2021 roku o godzinie 10.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim,  odbyła się miła uroczystość wręczenia nagród wszystkim laureatom tego konkursu. Laureatką konkursu z naszej szkoły została Sofia Kyrylchenko – uczennica klasy VIIIb, zdobywając  III miejsce na poziomie klas ósmych. Nagrody wręczyli Starosta Gdański, Pan Marian Cichoń, Wicestarosta, Pani Marzena Biernacka oraz Członek Zarządu, Pani Natalia Błońska. 

Gratulacje dla laureatki!!!