Wyjazd do Akademii Przygody w Lubaniu

30 września uczniowie klasy 7c i 7d pojechali do Akademii Przygody, gdzie czekało na nich wiele atrakcyjnych zajęć. Jedną z nich był park linowy. Siódmoklasiści  musieli zmierzyć się z lękiem wysokości i strachem przed upadkiem. Nie wszyscy zdecydowali się wspinać po linach i z ciekawością obserwowali akrobacje kolegów i koleżanek. Niektórzy przemykali przez przeszkody w szybkim tempie, inni powoli. Niektórzy zatrzymali się w górze walcząc z własnym strachem i przerażeniem, z dołu wspierali ich wychowawcy i instruktorzy.  

Oprócz parku linowego, uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami wymagającymi od nich logicznego myślenia, wzajemnej współpracy i zaufania.

Gdy wszyscy wykonali zadania zmarznięci, ale szczęśliwi, bogatsi w nowe doświadczenia udali się do owczarni, gdzie przy ognisku zjedli smaczny, domowy obiad. Czas szybko mijał, a grupa nie miała ochoty na powrót. 

Był to pierwszy wspólny wyjazd klasy 7c i 7d, ale uczniowie świetnie się z sobą bawili, jakby znali się od wieków. W drodze powrotnej planowali już kolejny wspólny wyjazd.