„Aktywni Błękitni”

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Grudnia ’70 w Łęgowie już po raz drugi przystąpiła do projektu „Aktywni Błękitni”, której inicjatorem są PGW Wody Polskie. Podczas trwania programu uczniowie dowiadują się, jak oszczędzać wodę i dbać o jej jakość oraz zapoznają się z jednymi z najdotkliwszych zjawisk naturalnych, jakimi są powódź i susza.

W ramach tegorocznej akcji dzieci obejrzały dwa spektakle on-line proponowane przez patronatów programu. Przedstawienia pt. „Nowa Hydrozagadka, czyli dzieci i ryby mają głos” oraz „SPRAWA WODY – Kto nam ją kradnie?” pozwoliły młodym ekologom zastanowić się nad tym, co można zrobić, aby zatrzymać wodę w obiegu, jak powstrzymać „betonozę”, czy i jak można retencjonować wodę oraz co daje sadzenie zieleni.

Obejrzane spektakle stały się inspiracją dla uczniów klasy 1b, którzy również przygotowali przepiękną inscenizację pokazującą, co może stać się z naszą planetą, jeśli w porę się nie opamiętamy. Dodatkowo uczniowie klas 1b i 2b przygotowali ekologiczny pokaz mody. Kreatywność małych projektów budzi zachwyt. Rezultaty działań obu grup można zobaczyć tutaj:

– – – – – – – PRZEDSTAWIENIE „DZIEŃ ZIEMI” – – – – – – –

W ramach projektu został również zorganizowany szkolny konkurs pt. „Woda jako zagrożenie”, którego laureatami zostali:

Lena Masternak
Aurelia Swatowska
Oskar Janas
Oliwia Pawłowska
Szymon Białobrzewski
Stanisław Węgierski
Milena Zalewska
Maksymilian Butowski
Marcelina Mróz
Zofia Białobrzewska

W związku z trwającymi obostrzeniami i nauczaniem zdalnym w klasach 1-3 laureaci konkursu otrzymają nagrody po powrocie do nauki w trybie stacjonarnym.

Serdecznie dziękujemy Uczniom, ich Rodzicom oraz Nauczycielom zaangażowanym w realizację projektu za współpracę i bezinteresowną pomoc. Niech idea dbania o wodę będzie jeszcze bardziej zakorzeniona w naszej codzienności. Bądźmy Błękitni!

Koordynatorzy

A. Suchcicka, K. Ciesielska