FLAGI ŚWIATA – KONKURS SZKOLNY

Zapraszam do udziału w konkursie rozpoznawania flag krajów całego świata.

2 maja obchodzimy dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o jej pochodzeniu, ale też rzucić okiem i spróbować zapamiętać jak wyglądają flagi innych państw.

Konkurs jest dla wszystkich chętnych uczniów z klas od piątych do ósmych. Jeśli uczniowie młodsi (z klas 0-4) chcieliby wziąć w nim udział, proszę o informację na: jote@splegowo.pl

Zapisy do 4 maja 2021.

Konkurs odbędzie się w aplikacji Kahoot.

10 maja w poniedziałek odbędą się eliminacje. Do finału przejdzie 20 osób z najlepszymi wynikami. Finał odbędzie się 17 maja o 15.00.

Nagrody:
I miejsce- Atlas Geograficzny, 6 z geografii, kultowy długopis, prestiż;)
II miejsce – 6 z geografii, kultowy długopis, prestiż;)
III miejsce – 5 z geografii, kultowy długopis, prestiż;)UWAGA, KONKURS!!!

Biologia – co to takiego? czyli „moja wizja biologii”

Jeśli lubisz obserwować przyrodę, posiadasz talent plastyczny lub fotografujesz, ten konkurs jest dla Ciebie. Możesz pokazać swoją pasję i swoje prace.

Zapoznaj się z regulaminem. Przygotuj i wyślij swoje prace na wskazany adres.

Nie zapomnij o wysłaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wysyłając pracę należy napisać, że wyraża się zgodę na „opublikowanie pracy (opisanej imieniem i nazwiskiem) na stronie internetowej projektu Spotkania z nauką”.

W razie pytań kontaktuj się z nauczycielami biologii.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

– – – – Zasady – Biologia – co to takiego? czyli moja wizja biologii – – – –
– – – – Zgoda na przetwarzanie danych – – – –Szanowni Uczniowie, Rodzice, Dziadkowie, Absolwenci i Przyjaciele naszej Szkoły!

W grudniu 2020 roku będziemy obchodzić już pięćdziesiątą rocznicę dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce na Wybrzeżu. 17 grudnia 1970 roku w Gdyni wojsko otworzyło ogień do robotników idących do pracy. Zginęło wówczas 45 osób, a 1165 odniosło rany.

17 września 1992 r. Szkoła Podstawowa w Łęgowie otrzymała zaszczytne imię Bohaterów Grudnia ’70. Od tego czasu corocznie czcimy pamięć Tych, którzy walczyli o naszą wolność i nasze prawa.

W tym wyjątkowym roku, chcielibyśmy zaprosić Was, szanowni Przyjaciele szkoły, do wspólnego projektu „Pamiętamy i będziemy pamiętać – Grudzień ’70 w sercach społeczności Szkoły Podstawowej w Łęgowie”, który w szczególny sposób upamiętni Wydarzenia Grudnia ’70 oraz przypomni losy Bohaterów tamtych dni.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem projektu. Wszystkie pytania mogą Państwo kierować na adres e-mail aggr@splegowo.

— — REGULAMIN PROJEKTU — — 

KURATORYJNE KONKURSY PRZEDMIOTOWE
Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli uczących danego przedmiotu do ŚRODY 23.09.2020r..
Regulaminy i zakres materiału na stronie:
https://www.kuratorium.gda.pl/category/rodziceuczniowie/konkursy-przedmiotowe/

data umieszczenia: 17.09.2020
dla: klasy IV-VIII szkoły podstawowej


POMORSKA LIGA ZADANIOWA
Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie Pomorska Liga Zadaniowa Zdolni z Pomorza.
Konkurs obejmuje takie przedmioty, jak: biologia, chemia, fizyka, informatyka, matematyka i przedmioty rozwijające kompetencje społeczne (język polski, historia, WOS, sztuka, filozofia itp.)
Zainteresowani uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do nauczycieli uczących danego przedmiotu do ŚRODY 23.09.2020r..
Szczegóły na stronie:
https://www.odn.slupsk.pl/projekty-i-programy/projekty/zdolni-z-pomorza-pomorska-liga-zadaniowa/rok-20202021/

data umieszczenia: 17.09.2020
dla: klasy VII-VIII szkoły podstawowej