Sukcesy Naszych Uczniów w Konkursach Języka Angielskiego

Nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w wielu konkursach, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W Wojewódzkim  Konkursie z Języka angielskiego, jak również w Olimpiadzie  Juniorów Organizowanej przez WSJO w Poznaniu najlepszy wynik w szkole zdobyła uczennica Julia Sztenc z klasy VIIIa.

Julia zdobyła również I miejsce w etapie szkolnym Cambridge Challenge Olimpiadzie  z Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, tym samych zakwalifikowała się do kolejnego etapu i zdobyła Tytuł: Finalistki 1 Etapu.

Julia Sztenc VIIIa, Justyna Koszałka VIa i Lena Masternak Va  wzięły udział w Wojewódzkim Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej More Than Words od 17 lat organizowanym  przez II STO w Gdańsku. Każdy z uczestników konkursu musiał zaprezentować po angielsku 2 wybrane utwory. W tym trudnym zadaniu nasze  uczennice osiągnęły wielki sukces i zdobyły  tytuły Laureatek. Julia zdobyła II miejsce, natomiast Justyna i Lena miejsce III. W Gdańskim Ratuszu 21 maja w Sali Mieszczańskiej  podczas Koncertu Finałowego More Than Words 2024 gdzie zostaną wręczone nagrody Justyna zaprezentuje utwór „Braggety Ann” a Lena „Why”. Trzymamy kciuki! Mamy nadzieję, że Nagroda Publiczności, również trafi w ręce jednej z naszych uczennic.

Niestety Julia Sztenc nie będzie obecna, gdyż wyjeżdża na wycieczkę szkolną.

Etap szkolny Gminnego Konkurs: Sławne Osoby z Krajów Anglojęzycznych wygrała Julia Sztenc, Lena Masternak zajęła  II miejsce , a III miejsce zdobyły: Yelizavieta Lutsyk i Laura Piotrowska tym samych te uczennice  zakwalifikowały się do Etapu Gminnego w którym Lena Masternak zdobyła III miejsce.

Najlepszy wynik  w Kangurze Językowym i tym samy tytuł: Brązowego Kangura Językowego zdobył Emil Szybilski VIIa z wynikiem 190,25 p. Tuż za Emilem II miejsce zdobyła Alicja Reluga VIIIa z wynikiem 189,5 a III miejsce Franek Żołnierkiewicz Vc i Maja Paradzewska VIIa z wynikiem 189,25 p.

Najwyższy wynik w naszej Szkole 81% w Ogólnopolskim Przedmiotowym Konkursie z Języka Angielskiego „Leon” otrzymał  Huber Kusz z klasy VIa.Tym samym Huber uzyskał 8 miejsce w kraju w kategorii klas 6.

W klasach V najlepsze wyniki i tym samym 14 miejsce w kraju zdobyli: Helena Stasiak, Julian Morawski i Franciszek Żołnierkiewicz.

W klasach VIII najlepsza była Julia Sztenc, która zdobyła 11 miejsce w kraju w swojej kategorii. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla Zwycięzców oraz ich Rodziców za wielkie sukcesy i zaangażowanie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział  i zapraszamy do kolejnych konkursów. Good luck!