Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – 11.04.2024.

11 kwietnia w naszej szkole przeprowadzony został Gminny Turniej BRD, którego celem są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Zawody składały się z pięciu konkurencji (jazda po torze przeszkód, jazda w miasteczku ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwiązywanie testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań). 

Nad poprawnością turnieju czuwali członkowie  komisji z Policji, Straży Gminnej, a także młodzi adepci z Uniwersytetu Młodego Strażaka w Jagatowie. Trzeba przyznać, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja była bardzo zacięta. 

Na koniec uczestnicy Turnieju BRD otrzymali dyplomy, nagrody, puchary i medale, a także drobne upominki rzeczowe z logo Gminy Pruszcz Gdański.

 

Wyniki drużynowe:

Grupa I

 1. Szkoła Podstawowa w Borkowie
 2. Szkoła Podstawowa w Wojanowie
 3. Szkoła Podstawowa w Rotmance

Grupa II

 1. Szkoła Podstawowa w Straszynie
 2. Szkoła Podstawowa w Rotmance
 3. Szkoła Podstawowa w Borkowie

Wyniki indywidualne:

Grupa I

 1. Filip Szymczuk Szkoła Podstawowa w Borkowie
 2. Jakub Anklewicz Szkoła Podstawowa w Wojanowie
 3. Joanna Bielska Szkoła Podstawowa w Borkowie

Grupa II

 1. Amelia Zawadzka Szkoła Podstawowa w Straszynie
 2. Adam Sikorski Szkoła Podstawowa w Rotmance
 3. Michał Leśniewski Szkoła Podstawowa w Straszynie

Naszą szkołę reprezentowali:

Grupa młodszych:

 • Nadia Stefańska, Oliwia Bachusz, Maciej Chojaczyk, Stanisław Węgierski 

Grupa starszych:

 • Martyna Paradzewska, Szymon Liberacki, Andrzej Karaś