Bijemy rekordy

11 grudnia 2023 odbył się w naszej szkole długo wyczekiwany i już kultowy konkurs matematyczny o tytuł Szkolnego Mistrza Arytmetyki.

W wyzwaniu wzięło udział 47 osób, co w porównaniu z poprzednią edycją daje wzrost o 47% (!), a szkolna średnia poprawnych odpowiedzi to 84% (wzrost o 9%) pomimo, iż poziom trudności pytań był na dużo wyższym poziomie.

Aż 8 uczniów rozwiązało quiz w 100% prawidłowo, więc o wyborze laureatów zadecydował czas udzielania odpowiedzi:

  • I miejsce i tytuł Mistrza Arytmetyki – Bartosz Gaziński kl. 7a
  • II miejsce – ex aequo: Magda Sulewska kl. 8b, Mikołaj Szczęch kl. 8c, Tymoteusz Barancewicz kl. 8a
  • II miejsce – ex aequo: Jakub Piwka 8a , Antoni Witkowski 8c, Szymon Konopelski kl. 8c

Wszyscy uczestnicy walczyli zawzięcie. Młodsi mieli okazję zaznajomić się z formułą naszych szkolnych wyzwań aby w kolejnym wystartować z odpowiednio dobraną strategią 😉. Konkurs przyczynił się do popularyzacji matematyki wśród uczniów, a także rozwinął ich umiejętności matematyczne.

P.S. Jestem z Was mega dumna! Już się zabieram do szykowania nowego wyzwania. Jego hasłem przewodnim będzie „Pole, pole, łyse pole” 😊

Pogromca Liczb 😊