Dzień Edukacji Narodowej. Ach co to był za dzień…

Dzień 14 października to jeden z najbardziej uroczystych dni obchodzonych w ciągu roku szkolnego. W naszej Szkole uroczysta akademia  odbyła się w czwartek 12 października 2023 dla uczniów i nauczycieli  klas 1-3 oraz piątek oraz 13 października dla uczniów klas IV -VIII, nauczycieli i pracowników szkoły.

Podczas obu uroczystości zaszczycili nas swoją obecnością Szanowni Goście: Emerytowani Nauczyciele oraz Rodzice.

W czwartek po oficjalnym powitaniu przez Panią Dyrektor Elżbietę  Działoszewską  wszystkich gości,  nauczycieli i pracowników szkoły oraz uczniów przewodnicząca Samorządu Szkolnego Maja Paradzewska  w imieniu całej społeczności uczniowskiej podziękowała za trud podejmowany na co dzień i złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, a Ania Piszczatowska zagrała na skrzypcach utwór z filmu „Piraci z Karaibów”.

W części artystycznej, którą poprowadziły Alicja Maciuk i Justyna Heksel  przyznano wyróżnienia dla wychowawców i nauczycieli współorganizujących kształcenie w klasach 0-3.

Uroczystość rozdania wyróżnień otworzył występ uczniów klasy Va, której uczniowie  wykonali układ taneczny.

Tytuł „Bratniej Duszy” czyli nauczyciela pomagającego odnaleźć się przestraszonym dzieciom rozpoczynającym szkołę otrzymali nauczyciele klas pierwszych.

Tytuł: „Łowcy Talentów” otrzymali nauczyciele klas drugich bo to właśnie oni pomagają uczniom odkryć drzemiące w nich talenty i skierować na właściwe tory.

Tytuł: „Managerów Nauczania” powędrował do wychowawców klas trzecich, gdyż to właśnie te Panie przygotowują uczniów do II etapu edukacji i kierują talentem odnalezionym w uczniu.

Nauczycielki Zerówek otrzymali tytuł „Super Mamy na etacie”, gdyż to one wychowują, pielęgnują, uczą pierwszych literek i liczb, ściskają, tulą i uspokajają swoich wychowanków.

Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać Agatę Pomirską, która wykonała „Piosenkę dla nauczycieli”, uczniów klas trzecich  w niezwykłym układzie tanecznym, który poderwał  do tańca każdego widza  oraz radosnej piosence: „Zawsze bądź po radosnej stronie życia”.

Na zakończenie wystąpiła Amelia Stroińska uczennica klasy VII a, której wdzięku i tańca długo nie zapomnimy.

 

W drugim dniu świętowania po części oficjalnej, w której zostały złożone życzenia przez przewodniczącą szkoły Maję Paradzewską oraz wręczone  kwiaty wszystkim pracownikom  ufundowane przez Radę Rodziców nastąpił uroczysty moment wręczenia nagród Dyrektora przyznanych nauczycielom i pracownikom naszej placówki przez Panią Dyrektor Elżbietę Działoszewską. Tę  uroczystość grą na skrzypcach ponownie uświetniła Ania Piszczatowska. Następnie uczestniczyliśmy w Akademii Rozdania Nauczycielskich Oscarów, którą poprowadziła Lena Masternak i Szymon Skiba. Lena niczym profesjonalna prezenterka przeniosła nas w świat ceremonii rozdania nagród. Poznaliśmy wyniki  głosowania uczniów w sześciu  różnych kategoriach.

Nauczyciele, którzy zwyciężyli otrzymali statuetkę. Emocji nie brakowało. Nasi zwycięzcy bardzo cieszyli się ze zdobytych tytułów, a nasza „Pogromczyni Liczb” Jolanta Rosińska -Stasiak  nawet uroniła łzy radości.

Galę oskarową uświetniły występy naszych utalentowanych uczniów. Ponownie podziwialiśmy klasę  Va – w energetycznym układzie tanecznym, Anię Piszczatowską  grającą na skrzypcach, Agatę Pomirską śpiewającą piosenkę. Julię Bekę, Martynę Kułagę, Oliwię Bachusz  i Zosię Baranowską z Va, które  wprowadziły nas w świat poezji i zachwyciły  angielskim akcentem. Julię Sztenc,  Anastazję Mosondz  Lenę Wojcieszkiewicz z VIIIa oraz Shayen Oetken z VIIb, które złożyły  życzenia dla nauczycieli  w 4 językach: angielskim, ukraińskim, niemieckim i polskim.

Oscary 2023 SP. Łęgowo otrzymali:

 

  • Tytuł : „Mikrofon Roku” – nauczyciel, którego donośny głos słychać w całej szkole, którego wokal uciszy nawet najgłośniejszą klasę, który przekazuje wiedzę głosem wręcz doskonałym: Pan Marcin Kwiecień,
  • Tytuł: „Luzak Roku” – nauczyciel, który bez stresu potrafi rozładować każdą sytuację, a po rozmowie z nim świat staje się jaśniejszy: Pan Michał Ćwikliński,
  • Tytuł: „Pogromca Liczb” – nauczyciel przed którego trudnymi zadaniami drżą nie tylko uczniowie, ale same liczby: Pani Jolanta Rosińska-Stasiak,
  • Tytuł: „Złoty Kaganek” – nauczyciel najdłużej pracujący, w naszej szkole, który tworzy tradycję i historię naszej szkoły: Pan Paweł Flejszar,
  • Tytuł: „Eko Teacher” – nauczyciel, który prowadzi i propaguje zdrowy trym życia: Pani Ewa Myszka,
  • Tytuł: „Złoty Wykładowca”– nauczyciel , który dzieli się wiedzą w sposób doskonały: Pan Marcin Kwiecień

Oskary Specjalne : The best Dyrekcja

  • Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska
  • Pani v-ce Dyrektor Bożena Kisiel
  • Pan v-ce Dyrektor Marcin Krawisz

Galę Oscarową zakończyła Aurelia uczennica klasy Va w zapierającym dech w piersiach, profesjonalnym  układzie tanecznym.