„Pasowanie na Czytelnika” z muzyką i piosenką

W wiosenny, ale zimny i pochmurny poranek, dnia 3 kwietnia 2023 roku o godzinie 10.10, uczniowie klas pierwszych uroczyście obchodzili święto książki i czytania, czyli  „Pasowanie na Czytelnika”.  W ten szczególny dzień,  do dużej sali gimnastycznej bardzo licznie przybyli zaproszeni goście: Rodzice i Dziadkowie pasowanych pierwszaków, na czele z Panią Dyrektor – Elżbietą Działoszewską i Panią Wicedyrektor – Bożeną Kisiel. 

Na tle kolorowej dekoracji,  specjalnie przygotowanej na tę okazję, ustawiły się trzy pierwsze klasy. W odświętnych strojach, ubrani na galowo uczniowie z przejęciem i talentem recytowali poważne, ale też dowcipne wierszyki o książce, bibliotece i czytaniu. Były także przejmujące prośby książek o troskę i dbałość do każdego z czytelników.

Kulminacyjnymi momentami uroczystości było ślubowania czytelnicze, a następnie pasowanie każdego ucznia na czytelnika biblioteki szkolnej. Podniosłej ceremonii pasowania dokonały obie Panie Dyrektor wraz z nauczycielem bibliotekarzem. Czytelnicze święto wzbogaciły piosenki,  pięknie wykonane przez uczniów oraz muzyka, wspaniale wykonana na organach przez Mateusza – ucznia klasy Ia i na perkusji przez Bartka – ucznia klasy IIIa.  Na zakończenie,  wszystkie dzieci obdarowane zostały barwną zakładką do lektury, lizakiem oraz wartościową książką i graficznym alfabetem, ufundowanym przez Instytut Książki w Warszawie.