Gminne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole – 11.11.2022.

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość, którą poprzedziła msza św. w miejscowym kościele. Wszyscy jej uczestnicy przemaszerowali na salę gimnastyczną szkoły. Po odśpiewaniu hymnu i przemówieniu Pani Wójt Magdaleny Kołodziejczak goście mieli okazję obejrzeć i usłyszeć wiele ciekawych kompozycji. Wielki aplauz publiczności zyskał już pierwszy wykonawca – zespół Jagódki – tańcząc i śpiewając bliskie wielu oglądającym ludowe i legionowe piosenki. Chór Solideo – nie tylko zaśpiewał, ale postarał się by goście aktywnie włączyli się w świętowanie i rzeczywiście siedzący na trybunach chętnie podjęli zaproszenie gromko i melodyjnie odpowiadając śpiewakom.  Wśród doświadczonych  wykonawców wystąpili także uczniowie naszej szkoły zyskując nie mniejsze brawa. Występy artystyczne zakończyły się wspólną kawą i degustacją świętomarcińskich rogali.