Uroczyste rozdanie stypendiów Zarządu Regionu Gdańsk NSZZ SOLIDARNOŚĆ

W piękny, słoneczny, mroźny i śnieżny grudniowy poranek w małej sali korekcyjnej odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów dla dwóch uczennic z klas ósmych. Na uroczystość  przybyli zaproszeni goście z Zarządu Regionu Gdańsk NSZZ Solidarność, stypendystki, rodzice, wychowawcy. Gospodynią uroczystości była Dyrektor Szkoły, pani Elżbieta Działoszewska, która serdecznie powitała wszystkich uczestników. Przypomniała szczególny czas dla naszej szkoły, kiedy to w tych dniach,  od lat uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły,  wspominając i czcząc pamięć o ludziach zabitych i rannych w Wydarzeniach Grudniowych. Następnie młodzież z naszej szkoły, pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza,  przedstawiła krótki program artystyczny, nawiązujący wierszem i piosenkami do tragicznego czasu  Grudnia 1970 roku. Były też życzenia świąteczne i kolęda, pięknie wykonana przez młode artystki.

Drugą część uroczystości stanowiła ceremonia wręczenia stypendiów dla uczennic osiągających wysokie oceny za naukę i działalność społeczną. W tym roku stypendia otrzymały: Wiktoria Padewska z klasy VIIIb i Amelia Pelowska z klasy VIIId. Wręczyli je zaproszeni goście: Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańsk NSZZ Solidarność, Pan Krzysztof Dośla oraz Dyrektor Pomorskiej Fundacji Pracy, Pani Renata Tkaczyk. Oboje gorąco pogratulowali laureatkom, życząc im dalszych sukcesów. Do gratulacji dołączyła się pani Dyrektor. Złożyła też wszystkim wzruszające życzenia świąteczne.  Na zakończenie uczestnicy zostali zaproszeni na wspólne spotkanie.