Pomagamy

Drodzy Uczniowie! Drodzy Rodzice!

 

Zbliża się grudzień, a wraz z nim okres przedświąteczny. W tym, jakże szczególnym czasie, warto pomyśleć o najbardziej potrzebujących. W tym roku chcielibyśmy zaprosić Was do włączenia się w trzy akcje charytatywne. 

 

  • “Podaruj trochę ciepła” to przedsięwzięcie gminne. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim z siedzibą w Cieplewie, przy współpracy z Policją oraz Strażą Gminną każdego roku organizuje wsparcie dla osób bezdomnych i najbardziej potrzebujących przebywających na terenie Gminy Pruszcz Gdański. W ramach akcji zbieramy czapki, szaliki, rękawiczki, skarpety oraz koce i czekolady. Dary zbieramy w przedsionku szkoły, w specjalnych kartonach.

 

  • “Paczuszka dla Maluszka”  to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka. W ramach akcji zbieramy proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Zostawiamy je do końca grudnia pod choinką, która bierze udział w akcji.

 

  • “Wspieramy schronisko dla zwierząt w Tczewie”. Akcję tę ponawiamy corocznie. Do 6 XII zbieramy karmę dla bezdomnych psów i kotów.

 

Pamiętajmy, że warto pomagać, a dobro zawsze wraca!