UROCZYSTE PASOWANIE NA CZYTELNIKA – 21.05.2021 r.

W słoneczny, ale chłodny majowy poranek, dnia 21 maja 2021 roku, odbyła się uroczystość czytelnicza dla wszystkich klas pierwszych naszej szkoły. W tym dniu pierwszoklasiści przeżyli doniosłe i ważne wydarzenie w swej karierze szkolnej, czyli „Pasowanie na Czytelnika”. Uczniowie, w czasie prób, solidnie przygotowywali się do uroczystości, z zapałem ćwiczyli wierszyki i piosenki o książce i czytaniu. Uczyli się również koncentracji i pracy zespołowej, doświadczali zmęczenia i tremy przed występem. Musieli to wszystko opanować, aby uroczystość pięknie i dostojnie wypadła.

Wyznaczonego dnia, w specjalnie udekorowanej sali korekcyjnej punktualnie o godzinie 9.15 zebrały się dzieci, na czele ze swoimi wychowawczyniami i nauczycielem bibliotekarzem. Uczniowie zaprosili na to wydarzenie Panią Dyrektor Szkoły oraz Wicedyrektorów. Ze względu na jeszcze trwającą pandemię i reżim sanitarny Rodzice, ani Dziadkowie nie mogli być zaproszeni. Mali artyści, ubrani na galowo wspaniale się prezentowali. Z recytatorskim zacięciem deklamowali wierszyki z wyczuciem muzycznym śpiewali piosenki. Uroczystość uświetnił muzycznie uczeń klasy Ia, Bartek Ostrowski solowym występem na perkusji, pięknie też akompaniował do śpiewanej przez uczniów piosenki „W krainie bajek”. Nad sprzętem muzycznym czuwała jego mama, Pani Magdalena Ostrowska.

Święto czytania wypadło wspaniale. Dzieci z powagą wypowiadały rotę ślubowania. Następnie Pani Dyrektor Elżbieta Działoszewska dokonała pasowania. Pasowani pierwszoklasiści zostali obdarowani cukierkami, kolorowymi zakładkami, a wraz z nimi wartościowymi książkami ufundowanymi przez Instytut Książki, w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Zwieńczeniem uroczystości było uczestnictwo poszczególnych klas pierwszych w wesołych lekcjach bibliotecznych. Całe wydarzenie zostało sfilmowane przez Panią Agnieszkę Suchcicką – filmik poniżej, aby Rodzice choć po części mogli w nim uczestniczyć.